Hakan Turgut

Hakan-Turgut-Resim-01Hakan Turgut, Parasal Zekâ ve Eğitim Oyunları isimli kitapların yazarı, yönetim danışmanı ve eğitimcidir. Lisansını Marmara Üniversitesi İşletme (ing.), yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Harvard Üniversitesi’nde Liderlik eğitimi aldı. Halen İstanbul Üniversitesi’nde İşletme doktorası yapmaktadır. Impetus Eğitim Danışmanlık’ı kurmadan önce Finansbank, Colgate Palmolive, Pfizer İlaçları ve AIG gibi çok uluslu firmalarda görev yaptı. ABD merkezli Junior Chamber International (JCI), Association for Talent Development (ATD) ve İngiltere merkezli Institute of Leadership and Management (ILM) tarafından uluslar arası eğitimci ve koçluk akreditasyonlarına sahiptir. Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu (TEGEP) kurucu yönetim kurulu üyesi olan Hakan Turgut, aynı zamanda da Association for Talent Development (ATD) ve Society for Human Resource Management (SHRM) üyesidir.

Türkiye Zekâ Oyunları Kulübü’nün aktif üyesiyken 1998’de Dünya Beyin Olimpiyatları Şampiyonası’nda başkan yardımcısı olarak görev aldı ve Genç Türk Beyin Takımı kaptanlığını yaptı. 1999’da Marmara Üniversitesi İşletme bölümü tarafından seçilerek Türkiye’yi temsilen Milano/İtalya’da “Global Sorunlara Yerel Çözümler” konulu programa katıldı. Hakan Turgut’un projeleri ve makaleleri 2001 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde, 2002 yılında Bilkent Üniversitesi’nde ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda sunuldu.

Hakan Turgut, Radyo Spor’da “İş, Yaşam ve Spor”, BloombergHT’de “Akıllı Yatırım” isimli programları hazırlayıp sundu. Çeşitli internet sitelerinde, gazete ve dergilerde işletme yönetimi konusunda köşe yazıları yayımlanmaktadır. Değişik eğitim, danışmanlık şirketleri ile işbirliği halinde eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Hakan Turgut; evli, üç çocuk babası ve İstanbul’da yaşıyor. En sevdiği hobisi deniz kanosu yapmaktır.