Burcu Ateş

Burcu-AteS20 yıllık iş yaşamında Volvo, Temsa, Nissan, Philips, BASF, Hyundai gibi bir çok global markanın Türkiye ve Ortadoğu & Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu olarak Stratejik Pazarlama İletişimi ve Marka Yönetimi alanlarında çalıştı. Yurt dışında Marka Yönetimi ile ilgili çok sayıda eğitim aldı ve bu eğitimleri Türkiye’de sorumlu olduğu markalarda uyguladı. Uyguladığı konularla ilgili bir çok ödül aldı.

360‘ Stratejik Marka Yönetimi, Kriz ve İtibar Yönetimi, Medya ve Sosyal Medya Yönetimi, İşveren Markası,

İş Hayatında ve Kişisel Hayatta Sadeleşme, İletişim, Yönetim  gibi alanlarda eğitimler veriyor ve  şirketlere pazarlama alanında danışmanlık yapıyor.

Eğitim ve danışmanlığın yanısıra ICF ve AC akredite olarak uzun yıllardır yönetici koçluğu, kadın yönetici ve yaşam koçluğu,

yönetici kadın mentörlük çalışmaları yapıyor

Herkesin bir yaşama amacı vardır. Burcu Ateş’in de yaşam amacı kendi yaşamına olduğu kadar, onun gibi olan diğer kadınların yaşamlarına

ışık tutabilmek. Çünkü o kendine, sana, bize ve kız kardeşliğe inanıyor. Bu nedenle eğitim ve danışmanlık çalışmalarının yanında Türkiye’de ve Dünya’da çalışan anneler ve yaşadıkları üzerine okuyor, gözlemliyor, araştırmalar yapıyor, EWMD (Yönetimde Kadın Derneği) ‘nde aktif olarak  çalışıyor, yazıyor. Yaşam paylaşımlarının bir araya gelmesinden oluşan Çocuğum, Eşim, İşim …Peki Ya Ben ? isimli bir kitabı var.

 

Biliyor ki tüm kadınların isimleri, yaşamları, amaçları birbirinden farklı olsa da yaşadıkları birbirine çok benzer. Birbirinden farklı kadınların yaşamlarını kaleme aldığı kitabının seminerlerini de  iş hayatında kadınlara yönelik farkındalık yaratmak amacıyla kurumsal şirketlere lunch &talks konseptinde veriyor.

Mutluluğu ve gönlünün götürdüğü yere gitmeyi, aklı kadar kalbini dinlemeyi de çok önemsiyor ve hayatın rehberinin yüreği olduğunu biliyor. Onun için sevdiği işi yaparak kızı ve sevdikleriyle beraber yeni yerler keşfetmeyi, deniz kenarında sevdikleriyle balık sofrasında sohbet etmeyi ve hep bir şeyler üretmeyi aşkla seviyor.