Hüseyin Ekizler

Hüseyin-Ekizler-Görsel2008 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış olan Hüseyin Ekizler, 2009 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği, 2015 yılında da Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamış ve 2016 yılında İ.Ü. İşletme Fakültesi Sayısal Yöntemler Anabili Dalı’nda doktora derecesini almıştır.

Doktora tezini “Türk İmalat Sanayi Şirketlerinin Performanslarının Çeşitli Çok Değişkenli Yöntemlerle İncelenmesi” konusunda yapan Ekizler’in yayınları arasında yazarı olduğu “R ile Endüstride Yöneylem Araştırması” kitabı, uluslararası konferanslarda bildirileri, uluslararası dergilerde makaleleri bulunmaktadır.

Halen Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Hüseyin Ekizler, Simülasyon, İstatistiksel Araştırmalar ve Yöneylem Araştırması konularında akademik çalışmalarını sürdürmektedir.