Yusuf Eren Yalçın

yusuferen

Kurucu Ortak / Ajans Başkanı @ 365 Derece Dijital

Lise eğitimini İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi İstatistik bölümünü  %100 burslu olarak 2010 yılında bitirdikten sonra, öğrenci olarak tanıştığı akademisyenler ile 2011 yılında 365 Derece Eğitim Danışmanlık ve Medya Hizmetleri şirketini kurmuş ve kurucu ortak olarak iş hayatına başlamıştır. 2013-2016 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde “Pazarlama Üretim ve Yönetimi”  Tezli Yüksek Lisans Programı ile akademik hayatına da devam etmiştir. 2018 yılının başı itibari ile İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü çatısı atında öğretim görevlisi olarak yüksek lisans programlarında “Dijital Ürün Geliştirme ve Yönetimi” derslerini vermektedir. Yine aynı çatı altında “Pazarlama Yönetimi” konusunda doktora eğitimi için çalışmalarına devam etmektedir.

Akademik hayat ile iş hayatını birlikte harmanlayarak oluşturduğu projeler ile 2012 yılında, Azerbaycan’ın ilk e-ticaret sitesini Bakü’de faaliyete geçirerek kendisinin de ilk yurtdışı girişimini kurmuştur.

Ulusal ve uluslararası bir çok markaya  şirket bünyesinde hizmet veren ve yeni nesil inovatif çözümler geliştiren 365 Derece’yi yeni bir girişim olarak 2015 yılından itibaren Hollanda, 2017 yılından itibaren İngiltere’ye taşıyarak güçlendirmiştir.

Bununla beraber gelişmekte olan pazarlardan Balkanlar ve İran başta olmak üzere, farklı pazarlarda da hem e-ticaret, hem de dijital pazarlama alanında faaliyet göstermek adına çalışmalarını sürdüren Yusuf Eren Yalçın, Ülke Politikaları Vakfı yönetim kurulu üyesi ve İran Ticaret Sanayi ve Teknolojik İş Birliği Derneği kurucu üyesi ve başkan yardımcısıdır.